HUSKY gang

Ako aj venčenie vo výbehu môže dostať pomenovanie.

História: samotný názov vznikol na základe stretávania sa majiteľov a ich „prašín“ vo výbehu na Syslej ulici v Bratislave (mestská časť Ružinov) . Časom tieto občasné stretnutie prerástli do pravidelných a organizovaných stretnutí a tak názov HUSKY gang začal nabrať na význame.

 

Súčasnosť: ako sa počasie z pohľadu huskyho mení k lepšiemu opätovne sa začínajú organizovať HUSKY gangy zväčša na Astronomickej ulici v Bratislave (mestská časť Ružinov) kde sa často stretne celkom slušná „zbierka“ tohto plemena. V neposlednom rade je to miesto kde si majitelia vedia vymieňať svoje skúsenosti či postrehy. Stretnutia určite odporúčame navštíviť aj tým, ktorý sa do budúca pohrávajú s myšlienkou zadovážiť si toto plemeno. Získajú tu nespočetne veľa informácii hneď z prvej ruky a dozvedia sa čo môžu očakávať a iste aj rady čomu predchádzať. O tom že názov HUSKY gang má svoj význam svedčí aj organizácia HUSKY gangov aj v iných mestách či sú to Smolenice, Košice alebo Prešov. Počas horúcich letných dní sme začali organizovať aj „kúpacie“ HUSKY gangy kde sa okrem psov vedeli schladiť aj ich majitelia. Tie sa nám síce podarilo tento rok zorganizovať len 3 ale do budúcna plánujeme byť v tejto oblasti aktívnejší. V zimných mesiacoch zase organizujeme sánkovanie a šantenie na Bratislavskej Kolybe (Kamzík) Na informácie ohľadom organizovania husky gangov v rôznych kútoch Slovenska nám slúži aj naša FB stránka. Stačí kliknúť na odkaz nižšie a hneď máte podrobnejší informácie kde a kedy sa husky gangy konajú.

 

Budúcnosť: od roku 2018 sa pokúšame názvu HUSKY gang dať vyšší rozmer a význam. Zorganizovali sme celoslovenskú akciu pod názvom HUSKY gang Slovensko. Viac o tomto projekte sa dočítate v blog-u. (link na blog)  Od roku 2019 začíname HUSKY gang rozširovať o rôzne iné aktivity. V horúcich letných dňoch sú to už spomínané spoločné kúpania na Košariskách. V zimných mesiacov mal zase premiéru HUSKY gang vo  Vysokých Tatrách, ktorý tento rok plánujeme určite zopakovať.