Sibírska strela na ceste SNP - Day 8-9

Ráno vstávame, dávame si ešte raňajky s Mirkom a rodinkou. Balíme veci a vyrážame smer Trenčianske Teplice. Sledujeme predpoveď počasia a veru nevyzerá priaznivo . Večer pod stanom v daždi nemáme absolútne chuť spať, tak bookujeme v Trenčianskych Tepliciach penzión. V Drietome ešte ideme na okresný úrad pre pečiatku (tie inak zohnať teraz, keď je všetko kvôli COVID-19 pozatvárané, je umenie). Cestou nás zastavili ľudia a pýtali sa, či ideme SNP-čku. Je to povzbudivé a motivujúce.

Cesta ide celkom v pohode a kľudne, i keď ja osobne cítim včerajšok nielen v nohách. Nič to ale nemení na situácii a v úplne pohodovom tempe sa presúvame cez Trenčín. Ešte nad Trenčínom nachádzame hojdačku, a tak sa v nás opäť prebúdzajú deti a hneď si ju vyskúšame. Prechádzame ešte lesom pri už rozpadajúcom sa posede (značku sme najskôr prehliadli a až potom ju našli). Schádzame k Záblackej kyselke, kde si natankujeme vodu a pokračujeme ďalej. Prichádzame k podjazdu pod diaľnicou D1. Tak vybavujem Sky papučami, keďže prechádzame mestom a aj keď vonku nie je úplne teplo, labky na asfalte dostávajú zabrať, takže ochrana je prvoradá, keďže nás čaká ešte dosť veľa kilometrov.

Tu musím povedať, že mesto Trenčín je asi najhoršie značené mesto, čo sa týka značiek je to fakt tragédia. Ešteže offline mapy vás navedú správne. Značenie je buď úplne nezmyselne umiestnené, alebo je nevýrazné – zošúchané. V meste už ideme vyslovene len podľa mapy. Akonáhle opúšťame mesto a začíname stúpať do lesa, značky sú už OK. Celú cestu po Trenčianske Teplice je to už značené tak, ako to bolo doteraz.

Do cieľa prichádzame ešte v dobrom čase, takže stíhame v pohode sprchu a večeru v miestnej pizzerii. Večer ešte zabaľujem nohu do octanu, nakoľko ma nejaká marha tak doštípala, že po vyzutí vyzerala ako noha Froda Pytlíka. Potom ešte pozeráme počasie – stále to vyzerá na dážď – na zajtra tam je len 3-4 hodinové okno bez dažďa, takže zvažujeme, že ostaneme ešte deň na penzióne.

 Tu predbehnem deň a napíšem už de facto aj Day 9.

Ráno prší a prestáva až okolo 10.30, vyjasňuje sa o 11.00, ale od 16.00 má začať opäť.

Tak ostávame. Deň odpočinku aj pre moju nohu padne vhod. Sky si tiež užíva, že má vlastnú posteľ, tak tiež neprotestuje. O 11.00 vyrážame nakúpiť zásoby na obed, večeru a ďalší deň raňajky. V mäsiarstve kupujem pre moju sibírsku strelu kuracie štvrte, nech si tiež užije mäsko a granule necháme na „horšie časy“. 

Tým by som naše putovanie pre dnešok ukončil. Zajtra máme v pláne ísť do Zliechova. Ja osobne sa nesmierne teším na Čičmany. Držte nám palce a labky, ďalší report pošleme zajtra.

 Robo a Sky

 

42jpg43jpg45jpg41jpg