Sibírska strela na ceste SNP - Day 3

Štartujem síce podľa plánu na Pezinskej Babe, ale neprešli sme počas predchádzajúcich dní trasu, akú sme mali v pláne. Veci sa zrejme dejú z nejakého dôvodu. Sky si poranila labku, zrejme ako lovila myši, teda cesta ďalej neprichádzala v úvahu. Mňa tiež čakali pracovné povinnosti, tak sme z pôvodne plánovaných 4 dní a 100 kilometrov dali len polovicu. Pokračovať sme mali vo štvrtok - 7.5.2020. 
Sky som dal zatiaľ labku dokopy - vyfasovala papuče a má prísny zákaz zase vykopávať myši. Štart z Pezinskej Baby som mal v pláne okolo 15.00, ale klasika - pred Pezinkom nehoda - kamión prevrátený cez cestu a kolóna áut dlhá ako svet, tak nás odkláňali. Po 20-tich minútach čakania sa otáčame a trielime cez Záhorie smer Pezinská Baba. 
Čas výsadku na Babe je niečo po 17.30. Pred nami naplánovaných 17 kilometrov do Sološnickej doliny. Tak hneď zo štartu rozcvička do kopca :D :D hneď som v prevádzkovej teplote. Cesta lesom stúpala, klesala - pred Skalnatou parádny stupák. Klesanie už také super nebolo - prach som mal aj za ušami. Prechod lesom nádherný - pri Čermáku už začalo zapadať slnko - to sme mali za sebou cca 8 kilometrov. A už som tušil, že do Sološnickej doliny pôjdeme pekne po tme a za asistencie čelovky. 
Čo si budeme rozprávať - les má v noci strašné čaro, nielen že počujete každý zvuk, ale skúste len tak prebehnúť po lese pohľadom s čelovkou a nejak vás sleduje niekoľko desiatok párov očí.  Okrem toho, že vás právoplatní obyvatelia lesa sledujú, či nerobíte hluk, sú vám veľmi vďační aj ďalší - konkrétne Batmanove deťúrence. Keďže svetlo priťahuje hmyz, okamžite im robíte službu a majú o večeru postarané. To, že vám občas preletia ponad hlavu, sa dá ešte v pohode zvládnuť :D Letecké manévre majú celkom slušne zmáknuté. 
Kúsok pred Sološnickou dolinou sa lesná cesta napája na asfaltovú a tá vedie až k altánku. Tu nás už so Sky očakáva brácho. Rozložíme stan už bez potrebného návodu a spravíme si zaslúženú večeru. Sky si tú svoju tentokrát pekne niesla, aj keď zožrala len polovicu. Verím, že rýdzo slovenské granule jej budú chutiť, lebo zvyšných 5 kg pre ňu nesiem na chrbte ja, keďže máme pred sebou ešte 11 dní cesty. 
Dnes sme teda urazili dovedna za 3 hodiny a 40 minút asi 17 kilometrov - nie najlepší výkon, ale tak s 20 kg na chrbte sa nedobre behá, aj keď sme to miestami veru skúšali. 
Tak na dnes by aj stačilo, ozveme sa hneď ďalší deň akonáhle bude signál. 

Robo & Sky

15jpg

11jpg12jpg13jpg