Sibírska strela na ceste SNP - Day 2

Budík mi síce začal hulákať ráno o 5:30, kedy sme mali naplánovaný štart z Bratislavy, ale počasie bolo zásadne proti. Nerád chodím na túry, keď prší - človek je mrzutý, mokrý - ani pončo, či nepremokavé gate a topánky moc na pohode nepridajú. 

Tak sme čakali - okolo 8:00 sa to malo skludniť, takže sme štartovali neskôr. Už vtedy som vedel, že trasu skrátime. Vyrazili sme z Kamzíka, kde už na nás čakal brácho. 

Stále červenou - to je značka, ktorú teraz budeme sledovať až po Duklu. Na Kamzíku ešte stretáme 3-mesačné štendo huskyho (pani s deťmi inštruujem a odporúčam na našu Husky Positive stránku, ak by chceli a potrebovali akékoľvek rady).

Vyrážame smer Biely Kríž - cesta Kolibou ide lesom, čo je veľké plus. Akonáhle sa však spája na cyklotrasu smerom na Biely Kríž, tak veľký kus ideme asfaltkou. 

Ľudí pomenej, bajkerov dosť. Tým sa vyhýbame, či už v lese, alebo na ceste. Na Bielom Kríži si dávame obed - fazuľovú, pivo a lokše. Pauza cca hodinka a pokračujeme smer Pezinská Baba. Wellnes po ceste Sky využíva okamžite, takže si ešte pekne zapláva a až potom sa zberáme ďalej. 

Cesta od Bieleho Kríža na Babu je parádna - ticho, parádne zátišie, sem-tam nejaký bajker. Miestami mám chuť pustiť Sky "navoľno", ale keď sledujem, ako vetrí a otáča sa krížom-krážom, tak to neriskujem a idem pekne na postroji.  

Keďže nocľah riešime aspoň teraz v stane, cca 1km pred Pezinskou Babou nachádzame parádne miestečko. Tak rozkladáme stan. Sky dostáva zaslúženú večeru a okolo 21:00 sa ukladáme k spánku. Psica sa ešte zabáva, zjavne jej nestačilo a vyhrabáva myši. Za chvíľku ju volám, ukladám ku mne do stanu. 

Deň druhý za nami - cca 25km sme zvládli za 6 hodín.

Robo & Sky

7jpg8jpg