Sibírska strela na ceste SNP

Najskôr to mal byť len support pre brácha, ktorý sa rozhodol SNP-čku celú prejsť začiatkom mája. Pôvodne som s ním chcel prejsť určité úseky v rámci možnosti a času. Zväčša sa jednalo o víkendy a keďže v máji máme dva dni sviatky, tak aj prečo ho nepodporiť aj takto. 

Samozrejme zámer bol jasný, keďže väčšina ubytovní je vďaka COVID-19 closed, spať sa malo vonku. Útulne, altánky, či v stane. Už na začiatku som vedel, že psice pôjdu so mnou. Ale človek mieni a moja hlava mení :D Posledný aprílový víkend padlo rozhodnutie, že idem do toho s ním a že to prejdem síce etapovo, ale predsa, celé. Už vtedy som rozmýšľal, ako to skombinovať aj so psicami, predsa len žrádlo, ubytko, miesta, kde budeme spať - bolo potrebné prebehnúť celý plán kompletne (tentoraz som sa zviezol, keďže to bráško naplánoval celé vopred). 

Mňa už len zaujímali detaily ohľadne prameňov a vody, nech ju nemusím vláčiť na chrbte, keďže každý gram sa počíta. Nakoniec, po naštudovaní celej trasy, som dospel k názoru, že to najskôr prejdem len so Sky. Aj keď Arya má energie na rozdávanie, predsa len ešte nie je na tom, čo sa týka rozvážnosti, úplne top - puberta vrcholí, treba byť všade prvá, všetko oňuchať, stále sa naháňať a podobne). 
A keďže táto cesta vyžaduje aj rozumné rozloženie síl, dospel som k názoru, že Aryu, aka. "piraňu", nechám pre tentokrát doma. 
Veci pobalené na najbližšie 3 dni vrátane stanu a jedla pre oboch a môžeme vyraziť.
Štartujem spod hradu Devín. Vyrážame okolo 14:15 - pre tento deň máme naplánovanú prvú trasu až na Kamzík. Cesta vedie v 90-tich percentách lesom. Idem cez Devínsku Kobylu, prechádzame Karlovu Ves smer Slavín, cestou míňame Horský park až na Kolibu. 
V Horskom parku sa k nám pridáva Zuzka s Kymmie a Yuffie, takže cesta ubieha hneď o čosi veselšie. 
Highlightom tohto dňa bolo nečakané stretnutie v dúbravskom lese smerom na Karlovku s divou sviňou. Ako, keď sa na vás z kríku (kriaku, aby tomu rozumeli aj Liptáci :D ) vyrúti divá sviňa, ktorá tam má 3 mladé - mno, nebolo nám všetko jedno. Tu fakt ocením moju psicu - keď som zbadal, ako začala vetriť a ťahať ako besná, čo som predpokladal skôr, že ide o srnu alebo nejakého zajaca - realita bola iná. Tak sme sa dali na ústup a obišli sme ich z dostatočnej vzdialenosti, aj keď nás ešte pekný kus cesty prenasledovala. 

Zvyšok cesty už uplynul viac-menej podľa očakávania. Zbieranie pečiatok po ceste sa zacyklilo len v reštike na Búdkovej, kde bola strašná "ochota" personálu o potvrdenie. Po 15-tich minútach čakania sme to vzdali a pečiatku skúsime vybaviť neskôr. 

Prvý deň sme ukončili pri bufetoch na Kamzíku - dali sme si so Zuzkou parádnu kapustnicu a potom nás čakala cesta späť domov. Predsa len využiť ešte spánok v teple domova a posteli nie je na škodu. 
Ďalší report z cesty sa pokúsim priniesť čo najskôr. Pre tých, čo by nás chceli sledovať live, nájdete nás na stránke www.cestasnp.sk - myslím, že meno, pod akým cestujeme, písať nebude potrebné :D 

Robo & Sky

1jpg2jpg5jpg3jpg