Ako sa to vlastne celé rozpútalo...

24. 12. 2014 – deň D. Vo veľkej, vianočnými motívmi obalenej krabici driemalo čierno-biele chlpaté čudo s modrou mašličkou okolo krku. Z chlpatého čuda postupne vyrastala veľká Prašina*, až paničku začalo zaujímať, koľko takých, ako on, býva v okolí a akí sú tí ostatní. Prašine to bolo jedno, on mal rád každého.

Postupom času sme sa začali stretávať viacerí, až to vyústilo do založenia stránky na úplne neznámej sociálnej sieti, ktorá má v logu písmeno, čo v abecede pokračuje za E.

Vznikli naše pravidelné stretnutia vo výbehoch, spoločné prechádzky, niektorí si vzájomne zamedzujú rizikám chorôb pečene vyprázdňovaním domácich barov tých druhých. Mnohí v sebe objavili (iní oživili) vášeň pre doposiaľ nepoznané športy a potreby na ne – canicross (beh so psom), dogtrekking (taká väčšia prechádzka so psíkom, ideálne v prírode) a iné. Ale hlavne "musherské" ako scootering, pri ktorom psík ťahá svojho pána na špeciálnej terénnej kolobežke, bikejoring a skijoring, čo je vlastne veľmi podobné scooteringu, akurát raz pán sedí na bicykli, inokedy obuje lyže. Ďalší sa profesionálne venujú psím záprahom.